Otrzymaliśmy wyniki XV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Mój pamiętnik” pod hasłem ,,Kopiuj mistrza””, którego organizatorem była Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z Polski oraz środowisk polonijnych na Litwie i Białorusi. Zadaniem uczestników było wykonanie kopii lub własnej interpretacji wybranego dzieła Ludomira Sleńdzińskiego, mistrza z Wilna. Temat okazał się wyzwaniem dla koła plastycznego Deformacja. Powstały wyjątkowe kreacje. Cieszymy się, że wśród laureatów są podopieczni Hajnowskiego Domu Kultury: NAGRODA - Alicja Rybitwa (lat 11) ,,Portret żony z obrączką” WYRÓŻNIENIA:
  • Olga Kopiec (lat 10) ,,Portret córki Julitty”
  • Róża Kościeńczuk (10 lat) ,,Portret córki w szalu hiszpańskim”
  • Oliwia Repko (lat 10) ,,Autoportret artysty”
  • Julita Janowicz (lat 11) ,,Autoportret z pieskiem”
Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 19 września 2021r. w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku przy ul. Waryńskiego 24a. [gallery link="none" columns="2" size="full" ids="14227,14230,14231,14229,14228"]