Hajnowski Dom Kultury
ul. T. Sołoniewicz 4
tel.085 682 3203


STRONA GŁÓWNA
    

                     Otwarcie wystawy  malarstwa i haftu  - Elżbiety Młynarek - 18 listopad 2009 r.

Dzisiejsza wystawa odkrywa niewątpliwie nowy talent – nowego twórcę – artystę w naszym regionie. To Pani Elżbieta Młynarek.

Przyjechała do nas z Białowieży z Domu Pomocy Społecznej  „Rokitnik”. Przygodę ze sztuką zaczęła nie tak dawno, bo około 10 lat temu. Hajnowski Dom Kultury ma przyjemność po raz pierwszy prezentować prace Pani Elżbiety. Wcześniej eksponowane były w Siemiatyczach.

            Dla Pani Elżbiety „chcieć to móc”, choć jak powiedziała Wisława Szymborska „każde ciało niczego tak dobrze nie umie – jak ograniczać i stwarzać trudności.” Mimo swoich ograniczeń zdrowotnych tworzy. Ta mnogość obrazów, rysunków świadczy o poczuciu piękna, estetyki, bogatej wyobraźni, w której tworzy się ten fantastyczny, barwny świat i pasji tworzenia.

            Nasza dzisiejsza bohaterka swój talent realizuje wytrwale w wielu dziedzinach plastycznych: malarstwie, rysunku, hafcie. Motywacje do uprawiania sztuk artystycznych jest wiele. Pani Ela dąży do utrwalenia piękna otaczającego nas świata. Każda jej praca jest dopracowana kreską, motywem, kolorem. Na jej obrazach „świat i czas” został zatrzymany w swoim apogeum: kwiaty w najlepszej fazie rozkwitu, pejzaże w najpiękniejszej porze roku, zwierzęta w pełnej krasie. Taki świat namalowany tak zręczną ręką cieszy oko, napełnia nas spokojem, optymizmem – podkreśla w ludzkim życiu jego smak i piękno.

            Pani Elżbieta doskonale posługuje się zarówno pędzlem jak i nitką – prace hafciarskie są prezentowane w naszej kawiarni.

            Dzięki obcowaniu z tą sztuką możemy obudzić w sobie siły, które pozwolą nam realizować nasze pragnienia i tęsknoty. To wielka okazja móc podziwiać prace Pani Elżbiety Młynarek. Czerpać z nich natchnienie i radość życia, które artystka utrwaliła w swych obrazach.